You are here
Jak i czym pomalować pokój dziecka Urządzanie wnętrz 

Jak i czym pomalować pokój dziecka

Aby użyte do malowania farby były dla naszych pociech bezpieczne

Planując przemalowanie pokoju dziecka niejednokrotnie zastanawiamy się czy użyte przez nas farby nie zaszkodzą dziecku. Nie bez znaczenia pozostaje także efekt dekoracyjny – dostępne kolory i możliwe do uzyskania aranżacje. Teraz dzięki farbom z serii Disney, produkowanym przez Fabrykę Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA mamy możliwość niepowtarzalnego zaaranżowania pokoju dziecka, a dzięki odpowiednim atestom mamy absolutną pewność, że użyte farby nie będą miały niekorzystnego wpływu na dzieci przebywające w tych pomieszczeniach.

W skład każdej „bajkowej” kolekcji wchodzą:
Lateksowa farba emulsyjna, odporna na szorowanie, przeznaczona do malowania ścian i sufitów: tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, z płyt gipsowo-kartonowych, cegły, betonu, drewna i materiałów drewnopochodnych – dostępna w 8 kolorach w każdej kolekcji (razem 24 kolory).

Akrylowa emalia wodorozcieńczalna, przeznaczona do malowania przedmiotów drewnianych i metalowych użytkowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń – dostępna w 4 kolorach w każdej kolekcji (razem 12 kolorów).
Zarówno emulsja jak i emalia są farbami bezpiecznymi dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych. Badania wykonane przez Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, potwierdziły, że wyroby te nie wykazują działania alergizującego ani drażniącego.

Samoprzylepny dekoracyjny border papierowy do naklejenia na ściany np. w celu oddzielenia kolorów.

Samoprzylepne naklejki papierowe z postaciami z danej bajki do naklejania na ściany.

Szablony z elementami z danej bajki służące do ich namalowania na ścianach – wykonane są z foliowanego kartonu – dzięki temu można używać ich kilkakrotnie do różnych kolorów.

Przykładowe aranżacje pokoi
Przy pomocy tych produktów w bardzo ciekawy i efektowny sposób można zaaranżować pokój dziecka.
Najprostsze rozwiązanie to ściany pomalowane na jednolite kolory i ozdobione borderami, naklejkami lub szablonami z danej bajki. Kolory możemy wybierać spośród kolorów żywych, mocnych, nasyconych ale także i pastelowych. Do poszczególnych kolorów ścian bez problemu można dobrać pasujący o ton ciemniejszy kolor emalii do malowania mebelków, okna, drzwi lub listew ozdobnych.
Znacznie ciekawsze efekty daje pomalowanie, czy wręcz zaaranżowanie pokoju w indywidualny sposób związany tematycznie z daną bajką. Przy pomocy tych produktów bowiem w łatwy sposób pokój dziecka przeobrazimy w znaną z bajki o Kubusiu i Przyjaciołach wiosenną łąkę z drzewem i dziuplą pełną pszczół oraz miodku, znajdującą się pod błękitnym niebem z białymi obłokami. Równie łatwo zaaranżować można go w różowy pokój księżniczki z widokiem na tajemniczy zamek lub chociażby wesołe i kolorowe wnętrze z Myszką Miki. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i umiejętności malarskie nasze lub wynajętego malarza. Zobaczmy jak prosto przy pomocy poszczególnych elementów uzyskać daną aranżację.

0
0

Related posts