You are here
Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne Urządzanie wnętrz 

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne

Zanim podejmie się decyzję o wyborze systemu drzwi przesuwnych warto poznać cechy produktów oraz jakość usług oferowanych przez danego producenta.

Komandor to wiodący producent systemów drzwi przesuwnych o międzynarodowym zasięgu. Długoletnie doświadczenie firmy pozwoliło na opracowanie wyróżniającej się marki. W Polsce spośród firm w swojej branży, Komandor ma największą sieć dystrybutorów, którzy udzielają fachowej i kompetentnej pomocy. Komputerowy projekt oraz porady są bezpłatne; wizytę projektanta można zamówić przez internet, wypełniając odpowiedni formularz.

Oryginalne zabudowy Komandor są wykonywane z wysokiej jakości materiałów; o ich niezawodności świadczy dobrze zaprojektowana konstrukcja. Wózek, na którym opiera się cały ciężar drzwi jest bardzo trwałym elementem, wykonanym ze stali oraz tworzywa sztucznego (5 lat gwarancji). Specjalne śruby regulacyjne pozwalają dopasowywać drzwi do nierówności ścian – w pionie nawet do 2 cm. Wózki są łożyskowane i samosmarujące smarem grafitowym.
Kolejnym bardzo ważnym elementem zapewniającym komfort użytkowania całej zabudowy jest prowadnica górna. Składa się z dwóch niezależnie obracających się kółek, które utrzymują drzwi w pionie. Dzięki temu skrzydła łatwo się toczą i swobodnie przesuwają. Komandor dysponuje także szeregiem akcesoriów zaprojektowanych specjalnie do własnego systemu.

Komandor opracował autorski program komputerowy umożliwiający projektowanie zabudowy zarówno punktach sprzedaży, jak i w domu klienta. Jest to bardzo wygodne narzędzie. Dzięki wizualizacjom projektowaną zabudowę można na bieżąco oglądać i korygować według uznania.
Program ten pozwala także na precyzyjną wycenę zabudowy. Poszczególne elementy są dokładnie zaprezentowane, podana jest także ich cena. Koszty zaprojektowanej zabudowy nie ulegają zmianie – zamawiający nie jest narażony na nieoczekiwane wydatki.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na zaplanowanie optymalnej wielkości i sposobu wyposażenia (ścianki, półki, kosze, wieszaki) zabudowy jest przygotowanie listy rzeczy i przedmiotów, które będą tam przechowywane. Na przykład odkurzacz wraz z rurami, żelazko, deska do prasowania, bielizna lekka (ilość), ręczniki, buty, walizki, itd.
Tak wykonana lista pomoże projektantowi na dostosowanie szafy do oczekiwań oraz dobranie niezbędnych akcesoriów.

Po wstępnym określeniu swoich oczekiwań należy zaprosić projektanta na pomiar. Spotkanie z przedstawicielem firmy Komandor oraz usługa aranżacji są całkowicie niezobowiązujące i bezpłatne. Wizyta projektanta jest bardzo ważna. Często bowiem okazuje się, że ze względu na stan mieszkania, konieczne są zmiany konstrukcyjne zabudowy, użycie elementów maskujących krzywizny, itd. Ustalenie tego nie będzie możliwe bez wykonania pomiarów przez specjalistę Komandora.
Najprostszym sposobem umówienia się z projektantem jest wypełnienie formularza na stronach internetowych firmy Komandor. Można też zrobić to osobiście – odwiedzając jedną z ponad 400 ekspozycji lub dzwonią na numer infolinii 0 801 300 400.

Firma Komandor jako pierwsza w branży systemów drzwi przesuwanych, przygotowała specjalny pakiet narzędziowy służący do projektowania i wstępnej wyceny produktów za pośrednictwem internetu. Program jest prosty w obsłudze; projekt i wstępną wycenę można opracować samodzielnie, bez wychodzenia z domu.

Przed wizytą projektanta w mieszkaniu:
Należy przygotować miejsce, w którym ma powstać zabudowa. Powinno być puste i nie zastawione żadnymi przedmiotami. To właśnie od dokładnych wymiarów (wprowadzanych do komputera w milimetrach) zależy idealne i bezbłędne wyprodukowanie poszczególnych elementów zabudowy „na wymiar”.
W przypadku zakupu zabudowy na raty trzeba przygotować dwa dokumenty tożsamości (w tym dowód osobisty) oraz dokument poświadczający fakt uzyskiwania stałych dochodów.
W przypadku zamówienia gotówkowego należy przygotować zaliczkę w wysokości odpowiadającej 49% wartości zamówienia.
Wszelkie formalności związane z realizacją zamówieniem można być załatwione w miejscu wykonywania pomiaru.
Zamówienie podpisuje upoważniony przez firmę projektant. Formularze są dostępne w programie komputerowym Komandora. Na druku muszą być wyszczególnione wszystkie elementy zabudowy wraz z ich ceną, zaś w przypadku zamówienia gotówkowego także podana kwota zaliczki. W dniu przyjęcia zamówienia projektant ustala termin montażu. Zamówienie bez imiennej pieczątki przedstawiciela firmy Komandor jest nieważne.
Elementy zabudowy wytwarzane są w jednym z 16 zakładów produkcyjnych Komandora.

Dzień przed ustaloną datą montażu należy przygotować miejsce pod zabudowę; usunąć przedmioty utrudniające pracę grupie montażowej (meble, dywany, kwietniki, lampy, obrazy, itp.) i zdemontować trwale zainstalowane elementy. Wskazane jest także, aby na czas montażu przenieść łatwo tłukące się przedmioty tj. wazony, szkło, porcelanę, rzeźby itd.
Czas trwania montażu jest uzależniony od wielkości zabudowy oraz stopnia skomplikowania prac przewidzianych do jej wykonania. W większości przypadków trwa to jeden dzień. Po zakończeniu prac ekipa powinna uporządkować miejsce montażu oraz oczyścić (powierzchownie) elementy zabudowy.
Na koniec, po odebraniu jakościowym przez klienta wykonanej zabudowy pozostaje jedynie kwestia przygotowania dokumentacji gwarancyjnej oraz formularza sprzedaży.

0
0

Related posts