You are here
Systemy ociepleń z rodziny ECOROCK Systemy dociepleń 

Systemy ociepleń z rodziny ECOROCK

Ich zastosowanie pozwala efektywnie obniżyć straty ciepła przez ściany zewnętrzne i estetycznie wykończyć elewację.

Rockwool Polska, ekspert w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań izolacyjnych z wełny mineralnej, proponuje innowacyjne systemy ocieplania ścian zewnętrznych. Zawierają one wszystkie elementy, które są niezbędne do prawidłowego wykonania trwałego ocieplenia ścian zewnętrznych budynku. Kompletne systemy to idealnie dopasowane materiały, które gwarantują najwyższą jakość izolacji.
Rockwool Polska oferuje dwa kompletne systemy ociepleń z rodziny ECOROCK: system ECOROCK-L i system ECOROCK MAX. Ich zastosowanie pozwala skutecznie obniżyć straty ciepła przez ściany zewnętrzne. Stanowią także dodatkowe zabezpieczenie ogniochronne. Dzięki wykorzystaniu systemów z rodziny ECOROCK ocieplane obiekty zyskują nowy, estetyczny wygląd. Dlatego też są one doskonałym rozwiązaniem do stosowania zarówno w przypadku budynków nowo wznoszonych, jak i do termorenowacji obiektów istniejących.

System ocieplania ścian zewnętrznych na bazie płyt fasadowych FASROCK MAX ze specjalnie utwardzoną wierzchnią warstwą.

Zastosowanie systemu ECOROCK MAX
System ECOROCK MAX tworzy nierozprzestrzeniające ognia ocieplenie ścian zewnętrznych. Stosuje się go na nieotynkowanych ścianach murowanych z betonu, ceramiki, silikatów, betonu komórkowego i keramzytu, a także na ścianach monolitycznych i prefabrykowanych. Izolacją termiczną w systemie ocieplania ścian zewnętrznych ECOROCK MAX jest unikalna, dwugęstościowa płyta FASROCK MAX. Warstwa zewnętrzna płyty jest wykonana ze specjalnie utwardzonej warstwy wełny mineralnej o dużej gęstości; stanowi ona utwardzone oraz stabilne podłoże dla zaprawy zbrojącej oraz tynku. Natomiast warstwa wewnętrzna – przylegająca do ściany nośnej – wykonana jest ze sprężystej warstwy wełny mineralnej, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do ewentualnych nierówności podłoża.

Zalety płyty FASROCK MAX:

bardzo dobre właściwości termiczne – deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla grubości powyżej 100 mm 0,037 [W/m*K];
dzięki paroprzepuszczalnym właściwościom wełny mineralnej, para wodna swobodnie wydostaje się z pomieszczeń na zewnątrz ściany;
najwyższa klasa reakcji na ogień wg normy PN-EN 13501-1 – A1 – wyrób niepalny;
utwardzona wierzchnia warstwa płyty izolacyjnej stanowi solidne podłoże dla łączników oraz wyjątkowo stabilną i trwałą powierzchnię dla wyprawy tynkarskiej, co wpływa na szybkość montażu ocieplenia oraz trwałość elewacji;
jest lżejsza od tradycyjnych płyt fasadowych – 1,00 kN/m3; obniża to koszty transportu oraz ułatwia przenoszenie paczek (np. po rusztowaniu)

System ocieplania ścian zewnętrznych na bazie płyt fasadowych FASROCK-L o lamelowym układzie włókien.

Zastosowanie systemu ECOROCK-L
System ECOROCK-L tworzy nierozprzestrzeniające ognia ocieplenie nieotynkowanych ścianach betonowych, ceramicznych, silikatowych i keramzytobetonowych. Zastosowanie tego systemu do ocieplenia nieotynkowanych ścian o wysokości do 20 m, wykonanych z wyżej wymienionych materiałów pozwala na pominięcie mocowania płyt łącznikami. Dodatkowe kołkowanie płyt FASROCK-L jest wymagane jedynie w przypadku ścian zewnętrznych z betonu komórkowego lub pokrytych starym tynkiem (obiekty termomoderniozowane).
Izolacją termiczną w systemie ECOROCK-L jest lamelowa płyta FASROCK-L, której włókna są ułożone prostopadle do ocieplanej ściany. Dzięki temu płyta ma bardzo dużą wytrzymałość na rozciąganie i jest stabilnym podłożem dla zaprawy zbrojącej i tynku.

Zalety płyty FASROCK-L:

dobra wytrzymałość na ściskanie (40 kPa) i rozciąganie (100 kPa);
dzięki paroprzepuszczalnym właściwościom wełny mineralnej, para wodna swobodnie wydostaje się z pomieszczeń na zewnątrz ścian;
najwyższą klasa reakcji na ogień wg normy PN-EN 13501-1 – A1 – wyrób niepalny;
ze względu na prostopadły układ włókien, wełna łatwo dopasowuje się do podłoża, nawet do owalnych kształtów elewacji;
płyta FASROCK-L jest lżejsza od tradycyjnych płyt fasadowych – 0,90 kN/m3; obniża to koszty transportu oraz ułatwia przenoszenie paczek (np. po rusztowaniu).

0
0

Related posts