You are here
Okna dla budownictwa energooszczędnego Okna i drzwi 

Okna dla budownictwa energooszczędnego

Okna w naszych domach i mieszkaniach to jeden z najważniejszych elementów decydujących o termoizolacyjności budynku.

Dzisiaj, gdy przepisy unijnej dyrektywy 2002/91/EC zobowiązują nas do poprawy jakości energetycznej budynków, a ceny nośników energii wciąż rosną, szczególnie istotne staje się zagwarantowanie dostępu do energooszczędnych rozwiązań.

Okna w naszych domach i mieszkaniach to jeden z najważniejszych elementów decydujących o termoizolacyjności budynku. Izolacyjność cieplna ścian, stropów i dachów jest kilkakrotnie lepsza niż okien, przez które możemy tracić nawet do 45% ciepła. Dlatego wybór okien o dobrych parametrach jest jednym z najistotniejszych zagadnień, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na energooszczędne rozwiązania firma MS więcej niż OKNA zintensyfikowała swoje prace nad zapewnieniem jak najlepszych parametrów cieplnych okien. Rezultatem wielu badań i doświadczeń było opracowanie i wdrożenie rewolucyjnej technologii ciepłych okien. Produkowane w oparciu o nią OKNA termo PVC wyposażone zostały we Wzmocnienia Termiczne MS – nowoczesny system wzmocnień produkowanych na bazie kompozytów z włókna szklanego wypełnionego pianką poliuretanową. Ich zastosowanie pozwoliło wyeliminować wzmocnienia ze stali, które nie posiadają właściwości izolacyjnych.

Dzięki temu współczynnik przenikalności cieplnej ramy okna został obniżony do poziomu 1,1 W/m2K. W porównaniu z innymi oknami wykonanymi na szerokim profilu pięciokomorowym, w których zastosowano wzmocnienia stalowe, współczynnik ten jest niższy o 30%.

Wzmocnienia Termiczne MS zostały oficjalnie zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP jako rozwiązanie technologiczne podlegające ochronie prawnej. Charakteryzują się one nie tylko bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, ale gwarantują również lepszą wytrzymałość i sprężystość, zapewniają wyższy komfort eksploatacji i zmniejszenie wagi okien. Wyjątkowe parametry OKIEN termo PVC zostały potwierdzone zgodnie z normą EN 12412-2 w Instytucie Techniki Okiennej w Rosenheim w Niemczech.

Kolejną innowacją wprowadzoną przez MS więcej niż OKNA jest szyba SUPER termo, charakteryzująca się współczynnikiem przenikania ciepła Uos = 0,6 W/m2K, co gwarantuje aktualnie najlepszą izolacyjność termiczną wśród szyb dostępnych na rynku. Szyba SUPER termo składa się z pakietu trzech tafli szkła oddzielonych Ciepłymi Ramkami MS. Zewnętrzne szyby zostały pokryte powłokami niskoemisyjnymi dodatkowo chroniącymi przed utratą ciepła, a przestrzeń między szybami wypełniono argonem.

Wprowadzenie tych innowacji pozwoliło zaoferować okna o najlepszych na rynku parametrach izolacyjnych. Współczynnik przenikania ciepła dla OKNA SUPER termo PVC o wymiarach 1200×1500 mm kształtuje się na poziomie 0,87 W/m2K, podczas gdy takie samo okno wyposażone we wzmocnienia stalowe i szybę Uos=1,0 W/m2K może osiągać współczynnik Uokna na poziomie zaledwie 1,32 W/m2K.

Parametry OKIEN termo i SUPER termo zostały docenione przez specjalistów – podczas tegorocznych Targów Nauki i Techniki TECHNICON w Gdańsku firma MS więcej niż OKNA uzyskała tytuł Pomorskiego Lidera Innowacji w kategorii Innowacyjny Produkt, a kapituła konkursu Słupskich Dni Gospodarki 2006 przyznała jej tytuł FIRMY INNOWACYJNEJ. Te wyróżnienia potwierdzają dokonania firmy MS, mobilizując jednocześnie do dalszych prac nad poszukiwaniem i wdrażaniem nowych, energooszczędnych rozwiązań.

W skład standardowego wyposażenia OKIEN SUPER termo PVC wchodzą:

szeroki profil 5-komorowy 73 mm;
Wzmocnienia Termiczne MS;
szyba SUPER termo;
Ciepła Ramka MS ograniczająca efekt skraplania pary wodnej na krawędzi szyby;
okucia antywłamaniowe z kutymi, hartowanymi ryglami i zaczepami antywłamaniowymi;
bezpieczna klamka Secustic lub klamka z przyciskiem bezpieczeństwa;
mechanizm „Roll-Royce” naprowadzający skrzydło do ramy okna, ułatwiający otwieranie i zamykanie bardzo szerokich skrzydeł okiennych;
szara dwukomorowa uszczelka o wysokich parametrach izolacyjnych;
mikrowentylacja poprawiająca klimat w pomieszczeniu.

OKNA SUPER termo mogą być produkowane w najbardziej nietypowych kształtach, takich jak: łuki, koła, trójkąty, trapezy. Dla swoich Klientów MS więcej niż OKNA oferuje również bogatą gamę kolorystyczną oklein okiennych imitujących fakturę drewna lub paletę jednolitych barw. Istnieje także możliwość zamówienia okien dwukolorowych – inny kolor od wewnątrz, inny na zewnątrz.

W dobie rosnących kosztów ogrzewania, hasło “OKNA termo PVC – niższe rachunki za ogrzewanie” to rzeczywiście większe oszczędności dla Klientów MS.

0
0

Related posts