You are here
Gdzie układać wiatroizolację? Budowa i remont 

Gdzie układać wiatroizolację?

Folie wiatroizolacyjne układa się na płytach poszycia przybitych do drewnianej konstrukcji szkieletu, po czym przybija się oblicówkę winylową.

Wiatroizolacja jest potrzebna w drewnianych i stalowych ścianach szkieletowych zewnętrznych, jeśli materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna lub szklana. Wówczas folie wiatroizolacyjne układa się na płytach poszycia przybitych do drewnianej konstrukcji szkieletu, po czym przybija się oblicówkę winylową.

Często elewację szkieletowego domu drewnianego wykańcza się tynkiem układanym na styropianie. Wtedy płyty poszycia również pokrywa się wiatroizolacją, a potem układa płyty styropianowe.

Folię wiatroizolacyjną stosuje się również w budynkach szkieletowych z oblicówką z cegły klinkierowej. Do płyt poszycia mocuje się folię wiatroizolacyjną i muruje oblicówkę, zostawiając między nią, a poszyciem wentylowaną pustkę powietrzną. Podobnie jest, gdy ścianę murowaną ociepla się wełną mineralną i wykańcza oblicówką winylową. Wtedy izolację cieplną układa się między łatami drewnianymi przymocowanymi do muru. Tak jak w domu drewnianym, izolację cieplną chroni się wiatroizolacją przed zawilgoceniem i przewiewaniem. Folię mocuje się zszywkami do rusztu.

0
0

Related posts